E-BELEDİYE

Türkiye Cumhuriyeti

Akhisar Belediyesi

AKHİSAR BELEDİYESİ

Akhisar Alışveriş Festivali

Her sokakta ayrı bir eğlencenin olduğu festivali ilçeyi canlandırdı. Akhisar'da renkli görüntülere sahne olan festivalin amacı kış aylarında işleri durgunlaşan esnafa cansuyu olmak. Festivalde sokak dansları, ateş dansları, sokak gösterileri, maskotlar, yüz boyama etkinlikleri, ışık gösterileri, mini konserler, dans gruplarının gösterileri yer alıyor.

AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SALİH HIZLI'NIN ALIŞVERİŞ FESTİVALİ YORUMU:

"Bu festivalimizin organizasyonu tamamen Akhisar'daki esnaflarımız yapmaktadır ve bu bizim açımızdan çok öenmlidir. Tamamn esnafımızın inisiyatifi ile yürüyen bir festivaldir dolayısıyla burada bir sivil inisiyatif söz konusudur. Esnaf komitemiz uzun süren toplantılarda ajanslarla görüşerek farklı deneyimleri de paylaşarak festivali gerçekleştiriyor. Bu festival her anlamda çok değerli ve güzel bir festivaldir. Akhisar'ımız bu anlamda hem kendi güvenini tazeliyor ve yine etrafta ticari merkezi olduğu iddiasının ispatını yapıyor.

Akhisar bu tür festivallere alışık bir şehir, şehrimiz bu anlamda sosyal olarak bununla örtüşen bir yapısı da vardır. Amacımıza göreceli olarak ulaştık. Akhisar çok kadim bir şehir yaptığı işi en iyi şekilde yapabilen bir şehirdir. Artık dünyada bilindiği gibi üleler değil şehirler yarışmaktadır. Biz de şehrimizi bu güzellikler ile birlikte yarıştırmaya çalışıyoruz. En çok da kullandığmız yerel dinamitlerdir, yereldinamitleri harekete geçirmeye çalışıyoruz. Bu bizim için çok önemli, Akhisar çok dinamik bir şehir kendini çok iyi güncelleyebilen bir şehirdir. aynı zamanda da tarihten getirdiği değerleri saklayıp koruyabilen tarihi, kültürü ve insanı ile çok özel bir şehir de yaşıyoruz" ifadelerine yer veriyor.

2015'DE 4. AKHİSAR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ

2014'DE 3. AKHİSAR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ

2013'DE 2. AKHİSAR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ

2012'DE 1. AKHİSAR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

ABONE OL

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

Haberdar olmak istediğiniz bölümleri seçiniz