E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Akhisarlı Yazar Yenişehirloğlu, Tecrübelerini Paylaştı

22.11.2013

Akhisarlı Yazar Yenişehirloğlu, Tecrübelerini Paylaştı

Akhisarlı Yazar Yenişehirloğlu, Tecrübelerini Paylaştı

Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Genç İş Adamları (AKGİAD) ve Akhisar Sanayici İş Adamları Derneği’nin (AKİSAD) ortaklaşa düzenlediği “Tecrübe Paylaşım” programı Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda düzenlendi. Tecrübe Paylaşım Programının 12. Konuğu Akhisarlı Yazar ve Avukat Bahadır Yenişehirlioğlu oldu. Manisa İl Genel Meclis Üyesi Kefayettin Öz’ün moderatörlüğünde gerçekleşen Tecrübe Paylaşım Programının konuğu Yenişehirliğoğlu ilk olarak biyografisi hakkında bilgiler aktardı.

Yenişehirlioğlu, ailesinin yüzünden 80li yıllarda ciddi şekilde sıkıntılar ve dramatik bir şekilde yaşadığını belirtti. Ailesinin ticaret ile hiç uğraşmadığını dile getiren Yenişehirlioğlu hayatı boyunca ailesindeki tüm fertlerinin eğitimli olduğunu vurguladı. Sıkıntılı dönemlerinde Allah'ın en büyük güç olarak yanında olduğunu vurgulayan Yenişehirlioğlu, muhafazakâr bir yapıya sahip olmadığını İslam dinine mensup bir vatandaş olarak yaşamını sürdürdüğünü belirtti. Yenişehirlioğlu, Refah Partisi ile siyasete bulaştığını, iki dönem de milletvekili adaylığı sürecinde bulunduğu belirtti. Artık siyaseti bıraktığını belirten Yenişehirlioğlu hayatı boyunca inanmadığı bir şeyi yapmadığını kaydetti.

Yenişehirlioğlu sözlerine şöyle devam etti; "Akhisar da benim adıma adaylık süreci öncesinde şehrimizde bir dedikodu çıktı, bunu herkes biliyor. Ama çok kararlı ve güçlü olduğum için bugün yine herkesin karşısındayım. Hayatımdaki en önemli güç ailedir. Hayatımdaki en değerli şey eşimdir, sonra da çocuklarımdır. Bu dedikoduların ardından siyaseti bırakma kararı aldım. Artık Allah şahidimdir iki cihan bir araya da gelse siyasete girmem. Beyaz usta Siyah çırak benim ilk kitabım kendimi yansıttığım bir kitaptır. Yazarlık işim 3 yıllık ama yapmak istediğim her şeyin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ikinci kitabıma hemen başladım ve Kerime ortaya çıktı. Kerime Türkiye'de ciddi bir ses getirmiştir. Kerime'den sonra Son Hasat kitabımı çıkardım. Akhisar'ı çok sevdiğim için son kitabımdaki olaylar Akhisar'da geçmektedir. Son Hasat için yaz ayında başlayacak film çekimleri anlaşmasını yaptık. Dördüncü kitabım 48 saat 2014 yılında basımı yapılacak ve satışı yapılacaktır. Tek hedefim var, Türkiye'nin önemli yazarları arasına girmektir. Akhisar'da güzel şeyler oluyor, artık Akhisar'ın vizyonu değişiyor. Akhisar'ı güçlü ve donanımlı görüyorum ben de buna katkı sağlamak istiyorum" dedi.

Program sonunda Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, AKGİAD Başkanı Yılmaz Çatalcalı ve AKİSAD Başkanı Sait Yalçın günün anısına Yazar Yenişehirlioğlu’na şilt ve çiçek takdiminde bulundu.