E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Akhisar Belediyesi 5. Hıdırellez şenlikleri yapıldı

08.05.2013

Akhisar Belediyesi 5. Hıdırellez şenlikleri yapıldı

Akhisar Belediyesi 5. Hıdırellez şenlikleri yapıldı

 

Genç, yaşlı, binlerce Akhisarlı baharın gelişini Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Alanında kutladı. Akhisar Belediyesi tarafından her yıl organize edilen 5. Hıdırellez Şenlikleri kapsamında Gölet etkinlik alanında yarışmalar, DJ şov, Akhisar Belediyesi Halk Oyunları Gösterileri ve bir çok etkinlik düzenlendi.

Programa katılan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Nergiz Hızlı Bahar Bayramı nedeniyle Gölet’te buluşan tüm Akhisarlı’lara çiçek hediye ederek bayramlarını kutladı. Geleneklerine sahip çıktılarına vurgu yapan Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı yaptığı açıklamada “şehrimizde gelenek ve göreneklerimizi sürdürmek adına etkinliklerime devam ediyoruz. Bu etkinliklerin eğlenceden daha önemli tarafı; geçmiş kültürümüzü geleceğe taşıması” dedi.

İnsan hayatına önem verdiklerini dile getiren Başkan Hızlı; “insanımızın "İyi ki Akhisar’da yaşıyorum" düşüncesini hissettirecek, yaşamaktan keyif alacağı modern bir yaşam merkezi haline getirme kararlılığımızı sürdürüyoruz. Elimizdeki sınırlı kaynakları, vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda kanalize ederek önceliklerimizi belirliyor, planladığımız hizmetleri kısa zamanda hayata geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü verdiğimiz hizmetlerde "önce insan" ilkesiyle hareket ediyor, Belediyecilik anlayışımızın temelinde insan hayatına önem vererek insanımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi arzulamaktayız.

Akhisar’da fiziki belediyecilik alanında alt ve üst yapı çalışmalarımızla şehrimizin tarihini yazarken, sosyal ve kültürel belediyecilikte ve eğitim alanında yaptığımız çalışmalarla ilçemizin entelektüel ve sosyal hayatına renk katmaya, bu memleketi birlik beraberlik içerisinde kalkındırmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Hızlı son olarak vatandaşların Hıdırellez'in kutlayarak sözlerini şu şekilde tamamladı:";Baharın müjdecisi tabiatın canlanması ile birlikte Türk dünyasının asırlardır şenliklerle kutladığı, İnançlarımızın merkezi Hıdırellezin Türk Dünyasına, Ülkemize, Akhisar’a, halkımıza bolluk, bereket, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Birlik beraberlik içinde kutlanan bu bayramda Hızırın her vakit Milletimin Evlatlarının yanında olmasını Yüce Yaratandan niyaz ediyor saygılar sunuyorum" dedi.

Haberi İndirmek için lütfen tıklayınız...

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

ABONE OL

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

Haberdar olmak istediğiniz bölümleri seçiniz