E-BELEDİYE

Türkiye Cumhuriyeti

Akhisar Belediyesi

AKHİSAR BELEDİYESİ

Başbakan’dan Akhisar Belediyesine Ödül

02.04.2013

Başbakan’dan Akhisar Belediyesine Ödül

Başbakan’dan Akhisar Belediyesi'ne Ödül

Akhisar Belediyesine, Restorasyonunu yaptığı ve ihale ederek şehre farklı bir görünüm sağlayan “Eski Kasap Hali” projesiyle ödülünü Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın elinden aldı.

Ankara Rixos Otel’de 4.sü düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” konulu proje yarışmasında Akhisar Belediyesi ödül aldı.

Akhisar Belediyesi hazırladığı Eski Kasap Hali  projesi ile AK Parti 4. Uluslararası Yerel Yönetimler Sempozyumu “Yaşanabilir ve Estetik Şehirler” sempozyumunda ödül almaya hak kazandı. Ankara’da gerçekleştirilen sempozyumda 286 proje sergilendi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, sempozyumun belediyelerin neler yaptığının çok net göstergesi olduğunu dile getirdi. Bakan Bayraktar, “Bu hizmet, bu ilham, Başbakanımızın 1994 ile 1999 yılları arasında İstanbul’da yaptığı dünya çapındaki liderlik ve belediye başkanlığının getirdiği ivmedir, oluşumdur, berekettir. O gün İstanbul’da su yokken, sular şırıl şırıl aktı. İstanbul’da çöp dağları varken, İstanbul pırıl pırıl tertemiz oldu. İstanbul’da ulaşımda, çevrecilikte, yeşillendirmede büyük mesafeler alındı. O günler bizleri iktidara taşıdı. Şimdi tüm Türkiye’mizde daha yaşanabilir şehirler için hep birlikte çalışıyoruz”  diye konuştu.

286 projenin yarıştığı ödül töreninde Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ilçeler arası kategoride elde ettiği üçüncülük ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Öte yandan birinci Adana’nın Kozan ilçesi olurken, ikinci ise Samsun ilinin Çarşamba ilçesi oldu.


İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

ABONE OL

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

Haberdar olmak istediğiniz bölümleri seçiniz