E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Halil İbrahim Doğan Tecrübelerini Paylaştı

08.12.2011

Halil İbrahim Doğan Tecrübelerini Paylaştı

Halil İbrahim Doğan Tecrübelerini Paylaştı

Akhisar Belediyesi, Akhisar İş Adamları Derneği (AKİAD) ve Akhisar Sanayici İş Adamları Derneği (AKİSAD) tarafından organize edilen Tecrübe Paylaşım Programının 7. konuğu Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Doğan oldu.

Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda yapılan ve İl Genel Meclis Üyesi Kefayettin Öz’ün yönettiği Tecrübe Paylaşım Programında Halil İbrahim Doğan’ın sevenleri yalnız bırakmadı.

Babasını örnek aldığını ve Akhisar için çalışmayı çok sevdiğini belirten halen de Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı görevini yürüten Halil İbrahim Doğan “1948 yılında Tiyenli Köyünde dünyaya geldim.çiftçi bir ailenin 6 çocuğundan biriyim. İlk okulu Tiyenli Köyünde okudum, yani bizim tabirimiz ile buna biz Yüksek İlkokul diyoruz. Görevim şartları gereği ilkokuldan sonra tahsil hayatımı sonlandırıp ailemin mesleği olup çiftçilik ile uğraşıp aileme ve ülkeme faydalı olmaya çalıştım. Zamanı gelince Samsun 56. Piyade Alayında vatani görevimi yaptım. Vatani görevimden sonra köyüme döndüğümde köyümün ve komşu köylerin ulaşım problemlerine çare olabilmek için ticaret hayatına katıldım. Bu sırada da evlenerek toplumun en önemli unsuru olan aile kurumuna yani aileme kavuştum. Evlilikten sonra vizyon ve misyon açısından köyüm Tiyenli bana dar gelmeye başladı. Akhisar’ın ilk otobüs kuruluşu Emniyet Akhisar Otobüslerinde uzun yıllar şoförlük görevinde bulundum. Ulaşım sektöründe yapmış olduğum çalışmaların yanında Akhisar’a faydalı olmak için bir çok faaliyet içerisinde ye aldım. 1977-1981 yılları arasında Akhisar Kayalıoğlu Gençlik Spor Kulübünde başkanlık yaptım. 1985-1995 yılları arasında da Akhisarspor kulübü başkanlığı görevinde bulundum, yani Akhisar Spor’da en uzun başkanlık yapan kişilerden birisiyim. 1984 yılından bugüne kadar Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanlığı görevini hale yürütüyorum. 1992 yılından itibaren ise ülkemizin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesi olan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine geldim. 1992-2010 yılları arasında da Manisa Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkan Vekilliği görevinde bulundum. 1991, 1995, 1999 yılları Genel Seçimlerinde Doğru Yol Partisi Manisa Milletvekili adaylığında bulundum. Sonuç olarak Akhisar için çok çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Bundan sonra en büyük isteğim gençlerin Akhisar’ı bizim bıraktığımız yerden daha iyi noktalara getirmesidir.

Yaşam ve çalışma hayatım boyunca Babam’ı örnek aldım. Hayatta en büyük pişmanlığım ise okumamak olmuştur, bazen keşke okusaydım dediğim zamanlar oluyor. Hayatımda unutamadığım olay ise Akhisar’ın il olma noktasında yaşadığımız dönüm noktası olmuştur. Bizler Afyon ziyaretinde bulunan Süleyman Demirel’i uzun konvoylar ile Akhisar girişinde bekliyorduk, bizlere söz verdikleri 79 plakayı da aldık ve Sayın Süleyman Demirel’i beklemeye koyulduk. Sayın Süleyman Demirel tam Afyon’dan çıkış yaparken Ankara’dan bir telefon geliyor ve Cumhurbaşkanın vefat ettiği haber geliyor. Bunun üzerine Akhisar’a geliş erteleniyor ve o zamanlarda Başbakan’ın iki dudağı arasında olan il olma şansını da kaybetmiş olduk” dedi.

Program sonunda Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ömer İşçi, AKİAD Başkanı Yılmaz Çatalcalı ve AKİSAD Başkanı Sait Yalçın katkılarından dolayı Halil İbrahim Doğan plaketlerini takdim ettiler.

 

İLGİLİ DOSYALAR