E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Ergün Örücü Tecrübelerini Paylaştı

27.04.2011

Ergün Örücü Tecrübelerini Paylaştı

Ergün Örücü Tecrübelerini Paylaştı
 
Tecrübe Paylaşımı Toplantılarında Sezonun Son Konuğu Örtaş Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Örücü Oldu.

Akhisar Belediyesi, Genç İş adamları ile Sanayi iş adamları Derneklerinin ortaklaşa düzenlediği bu sezonun son Tecrübe Paylaşım programının konuğu Örtaş Yönetim Kurulu Başkanı Akhisarlı Ergün Örücü oldu.
 
Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda yapılan paylaşım programında İl Genel Meclisi Üyesi Kültür ve Turizm Komisyon başkanı Kefayettin Öz sunumu başlattı. Öz ilk olarak Örücü'nün özgeçmişini sundu. Selanik göçmeni olduklarını mübadil olarak geldikten sonra Akhisar Merkez Çarşıda, "Çorapçı Hakkı" olarak bilinen İsmail Hakkı Örücü'nün 3. Numaralı oğlu olduğunu, bu günlere kadar 84 yıldır ticari hayatın içinde olduklarını, zor şartlarda Akhisar'da lise yok iken Manisa ve Balıkesir de okuduktan sonra ilk açıldığı yıl Akhisar Lisesinden mezun olduğunu, Türkiye'deki ilk Arçelik bayileri arasında bulunduklarını, Akhisar'da 51 yıl bu bayiliği sürdürdüklerini, İlk olarak Akhisar'da su tribünleri imalatına başladıklarını, belirterek, "Gedizi atlayıp İzmir'e gitmeye karar verdik. Yeni tesisler kurarken, ağabeylerimin ve benim çocuklarım iyi üniversiteler bitirip, yurt dışında mastır yapıp şirketimizin yeni yatırımlarının başında görev almaya başladılar.
 
Örtaş Örücülür A.Ş. olarak 25'i geçkin pompalar üretiyoruz. Deplasmanlı esnek pompalar, Santrifüj pompaları, Vakum pompaları, Pis su pompaları, Dişli pompalar, Yatay Çok kademeli pompalar, Norm tipi pompalar, Dalgıç tipi Pis su Pompaları, Düşey milli çok kademeli pompalar başlılarıdır. Ayrıca paket hidrofor sistemleri ve tankları, yangın hidroforları, değişik ebatta vana ve fittingsler, her türlü Elektrik motorları ve redüktörleri de üretimlerimiz arasında bulunuyor.� Türkiye'nin ekonomik şartlarında büyümenin zorluklarını, imalat, servis ve ihracatın olmadığı ortamlarda zorluklar yaşanacağını belirten Ergün Örücü, � Ben lise mezunuyum ama, hayat üniversitesini çok iyi derecelerle bitirdim. 71 yaşında hala hayat üniversitesinde okumaya devam ediyorum. Mastırımı yapıyorum. Mutlaka çocuklarınızı en iyi şekilde okutarak, imkanlarınızı zorlayarak yurt dışına mutlaka yollayınız. En az bir ve 3 yabancı dil öğrenmelerini sağlayınız. Çünkü ayakta kalmak zorlaşıyor.
 
Doğruluk sallanır ama yıkılmaz
 
Büyük firmaların vefasızlığı ve acımasızlığı karşısında mutlaka karşı tedbirlerinizi alınız" dedi. Oturum yöneticisi Kefayettin Öz ile toplantıya katılanların değişik sorularını cevaplayan Ergün Örücü'ye Belediye Başkanı Salih Hızlı, Genç İş adamları Dernek Başkanı Yılmaz Çatalcalı, Sanayi İş adamları Dernek Başkanı Sait Yalçın ile birlikte özel hazırlanmış bir şilt verdi. Kefayettin Öz, Tecrübe Paylaşımı toplantılarının Eylül ayından itibaren tekrar her ay sürdürüleceğini açıkladı.
 

İLGİLİ DOSYALAR