E-BELEDİYE

Türkiye Cumhuriyeti

Akhisar Belediyesi

AKHİSAR BELEDİYESİ

Büyük Önder Atatürk Akhisar’da özlemle anıldı

10.11.2020

Büyük Önder Atatürk Akhisar’da özlemle anıldı

Büyük Önder Atatürk Akhisar’da özlemle anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yılında Milli Egemenlik Meydanı’nda tören düzenlendi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yaptığı yazılı açıklamada, “O’nun aziz hatırasına duyduğumuz saygıyla, daima izinde yürüyeceğimize, emanet ettiği Cumhuriyet meşalesini ilelebet taşıyacağımıza ve devrimlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Akhisar Milli Egemenlik Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, daire ve kurum amirleri, siyasi partiler, oda başkanları ve dernekler katıldı.  Çelenklerin koyulmasıyla tören başladı.

Belediye bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla göndere çekilen bayraklar ulusal yas sebebiyle yarıya indirildi ve belediye bandosunun işareti ile saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanlığı Hava İstihkam Yüzbaşı Yasin Acur, Atatürk'ün Asker kişiliğini anlattı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Namık Oğul Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Murat Kızıltaş yaparken öğrencilerin Atatürk konulu şiirlerinin ardından tören sona erdi.

“DEVRİMLERİNİN BEKÇİSİ OLACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti'mizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümsüzlüğe uğurlayışımızın yıl dönümünde saygı, sevgi, özlem ve minnetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

O’nun aziz hatırasına duyduğumuz saygıyla, daima izinde yürüyeceğimize, emanet ettiği Cumhuriyet meşalesini ilelebet taşıyacağımıza ve devrimlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN, AKHİSAR VE ATATÜRK SERGİSİ

Akhisar Belediyesi tarafından belediye önünde açılan ‘Akhisar ve Atatürk’ isimli fotoğraf sergisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sergide Atatürk’ün Akhisar ziyaretleri, hayatından kesitler ve ölüm yıl dönümünün yanı sıra Akhisar’ın nadir ve tarihi fotoğrafları yer aldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

ABONE OL

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

Haberdar olmak istediğiniz bölümleri seçiniz