E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Akhisar’da 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanının bakımı yapıldı

13.07.2017

Akhisar’da 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanının bakımı yapıldı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Akhisar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından hazırlanan program çerçevesinde Musacalar Mahallesi hayır mevkiinde bulunan bir alanda daha önceden oluşturulan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanının bakımı yapıldı.

Etkinlik çerçevesinde 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanında bulunan çam ağaçlarının bakımları yapıldı. Etkinliğe TBMM KİT Komisyon Başkanı AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Belediye Başkanı Salih Hızlı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mete Demir, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Orman İşletme Müdürü Mustafa Temel, Kurum Müdürleri vatandaşlar katıldı.

 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü idrak ettiklerini ifade eden Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, “geçtiğimiz yıl yaşadığımız hain darbe kalkışmasının akabinde 15 Temmuz bundan sonraki süreçte 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanmak üzere ulusal bayram ve genel tatiller hakkındaki kanunda düzenleme gerçekleştirildi. İçinde bulunduğumuz hafta içerisinde bir takım etkinliklerle bu haftanın anlamını, önemini, gelecek nesillere iyi bir şekilde anlatılmasını, demokrasi bilincini geliştirmek ve pekiştirmek noktasında bir takım faaliyetler icra ediliyor. Bugün de burada hatıra ormanımızın bakımını gerçekleştiriyoruz. Bir daha bu tip kalkışmaların olmaması temennimiz. Fakat bunu gerçekleştirilebilmenin en önemli yolu hain kalkışmanın amacına ve buna temel olan buna gerekçe olan gelenekselleşmiş bir takım yanlış uygulamaları gelecek nesillerimizin de çok iyi bir şekilde idrak etmesi için temennimizdir” dedi.

Ağaç bakımı ardından şehit adına yapılan dua ile program son buldu.

FOTOĞRAF GALERİSİ