E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Akhisar Belediyesi 2017 yılı Ekim ayı meclis gündem maddeleri belli oldu

02.10.2017

Akhisar Belediyesi 2017 yılı Ekim ayı meclis gündem maddeleri belli oldu

4 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 17.00’da yapılacak olan Akhisar Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı gündem maddeleri belli oldu. Akhisar Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada 8 gündem maddesi yer alıyor.

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında toplanacak olan meclisin katip üyeliklerini Cem Doğan ve Caner Yılmaz yapacak. Meclise Zafer Aşkın’ın grup başkanlığını yaptığı AK Parti 14 üye, Aydın Coşkun’un grup başkanlığı yaptığı CHP 10 üye ve Halil Aktaş’ın grup başkanlığında MHP ise 7 üye ile katılması bekleniyor.

Gündemin birinci maddesinde Akhisar Belediyesi 2018 mali yılı gelir-gider bütçesi ve ikinci maddesinde 2018 yılı mali yılı gelir tarifesi sunumu yapılacak. Üçüncü gündem maddesinde ise 2018 yılı performans programı ile ilgili komisyon kararı mecliste görüşülecek. Dördüncü gündem maddesinde daha önce komisyonlara havale edilen yağlı güreş düzenleyen kentler birliğine üye olunması ile ilgili komisyon kararı meclise sunulacak. Meclisin beşinci gündem maddesinde mülkiyeti Akhisar Belediyesine ait müstakil parsellerin satış yetkisi görüşülecek. Altıncı gündem maddesinde Reşatbey Mahallesi 648 sokak üzerinde bulunan mescidin ilçe müftülüğüne tahsisi meclise sunulacak. Yedinci gündem maddesinde ise Akhisar Belediyesine ait İnönü Mahallesi 2031 ada, 1 parselde bulunan 2 bin 548.24 metrekare yerin ek hizmet binası yapımı için adalet bakanlığına tahsisi meclis gündemine sunulduktan sonra son gündem maddesinde imar evrakları yer alacak.