E-BELEDİYE

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Manisa Valiliğinde meteorolojik uyarı!

07.03.2017

Bölgemiz Akdeniz Üzerinden Gelen Serin ve Yağışlı Havanın Etkisi Altına Giriyor!..

Bölgemiz (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) bugün Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.  Bu sebeple;

Bugün (Salı): akşam saatlerinde kıyı kesimlerden başlayarak, gece bölgemizin batısı (Çanakkale'nin güneyi, İzmir'in, Balıkesir'in ve Aydın'ın batı ilçeleri) sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar güneyli yönlerden orta kuvvette, kıyılarda kuvvetli esecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

Yarın (8 Mart 2017-Çarşamba): Bölge geneli gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Güney Ege kıyılarında (İzmir'in Merkez dahil güneybatısı ile Aydın'ın batısında)  kuvvetli (21-50 kg/m2); Çeşme, Urla, Selçuk, Seferihisar,  Kuşadası, Didim ve Söke'de çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgar güney ve doğu yönlerden (keşişleme) kuvvetli, bölgenin güneybatısında (İzmir'in ve  Aydın'ın batısında) kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Hava sıcaklığı 1 ila 2 °C azalacak.

(9 Mart 2017)- Perşembe: Bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü yağışlı geçecek. Yağışların İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-40 kg/m2) olması beklenmektedir.

Rüzgar güney ve doğu yönlerden (keşişleme) orta kuvvette, bölgenin güneybatısında (İzmir'in güneybatısı ile Aydın'ın batısında) kuvvetli esecek. Hava sıcaklığı 1 ila 3 °C azalacak.

(10 Mart 2017)- Cuma: Bölge geneli aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

Rüzgar bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) orta kuvvette, kıyılarda kuvvetli, bölgenin güneydoğusunda güney ve batı yönlerden orta kuvvette esecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak.

(11 Mart 2017)- Cumartesi / : (12 Mart 2017)- Pazar: Bölge geneli sağanak yağışlı sağanak yağışlı geçecek.

Rüzgar kuzey ve doğu yönlerden (poyraz) orta kuvvette esecek. Hava sıcaklığı 1 ila 3 °C azalacak.

Kuvvetli yağış ve kısa süreli fırtına nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını, hortum, yerel dolu yağışı, yıldırım, ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteoroloji 2.Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi