E-BELEDİYE

T.C

Akhisar Belediyesi

Zeytin’den Sevgi’ye

AKHİSAR BELEDİYESİ

Orta Akdeniz'de Tropik Fırtına Oluşumu ve Bölgemize Etkisi

27.09.2018

Tarih: 27 Eylül 2018             Saat: 12:45    Uyarı No: 661-1        Uyarı Kodu: Normal

Meteorolojik Uyarı Bölgemiz’de Kuvvetli Yağış!

METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME

 

Orta Akdeniz'de Tropik Fırtına Oluşumu ve Bölgemize Etkisi

 

Yapılan son değerlendirme ve analizlere göre bugün (27.09.2018 Perşembe) öğleden sonra Orta Akdeniz’de oluşması beklenen Alçak basınç merkezinin derinleşerek şiddetini arttırması ve Tropik Fırtınaya dönüşmesi tahmin ediliyor. Orta Akdeniz’de oluşması beklenen Fırtınanın hafta sonu doğuya doğru hareket ederek ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi beklenmektedir.

 

Farklı tahmin senaryolarında fırtınanın şiddeti ve yeri konusundaki belirsizlikler halen devam etmektedir. Bununla birlikte mevcut veriler doğrultusunda yapılan değerlendirmede Fırtınanın Bölgemizde (İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir, Çanakkale), 30 Eylül 2018 Pazar günü, 100-120 km/saate ulaşması ve meydana gelecek yağışların da 75 kg/m2 ve üzerinde şiddetli yağış şeklinde olması beklenmektedir.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi olarak fırtınanın oluşumu ve gelişimi takip edilmekte olup; Fırtınanın yön, şiddet ve etkileyeceği alan konusunda gerekli olduğunda tahmin, uyarı ve açıklamalar yapılacaktır.

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

ABONE OL

İlan Servisi

Akhisar ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için ilan servisimize abone olabilirsiniz.

Haberdar olmak istediğiniz bölümleri seçiniz