BELEDİYEMİZ

http://www.akhisar.bel.tr/ZINDE-BIR-YASAM-A-ADIM-ADIM_c_1_d_48.htm

 
 

Akhisar Arena Stadı Protokolü Yapıldı

Akhisar Belediyesi ile Gençlik Spor Müdürlüğü arasında, Akhisar kapalı spor salonu ve şehir stadı ile yeni yapılacak stadyum alanı için devir teslim töreni, Macide-Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi protokolü, Akhisar Belediye Meclis salonunda, Manisa Milletvekili Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katılımıyla yapıldı. İmza protokol töreni Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı’nın Akhisar’a yeni kazandırılacak Stadyum projesini sinevizyon sunumu ile gerçekleştirdi.
 
Manisa Valisi Celalettin Güvenç;” Akhisar’da güzel bir gün yaşıyoruz.ana konumuz  Akhisar Belediye Başkanının sunduğu  Akhisar’ın Vizyonuna yeni vizyonlar katacak, daha yaşanabilir, daha güzel, daha aydın geleceğin Akhisar’ına önemli katkı sağlayacak bir proje için toplandık. Uzun ve yorucu çalışmaların sonucunda bu proje gerçekleşti.belediye başkanına bu proje için teşekkür ediyorum. projenin gecikmesi mevcut 40-50 yıllık tesislerin bulunduğu yerin çok hoyratça kullanılmasının önlenmesidir. Genelde belediye başkanları rant getirsin diye hoyrat projeler yaparlar. Ama başkanımız ben böyle bir şey yapmayacağım, Akhisar’ın geleceğine ipotek koymayacağım gerekirse tesis, bir sene geciksin, ama sağlam kaynak bulalım, para için bu yaşanabilir şehrin en merkezi yerini katletmeyelim dedi ve ondan gecikti. Şimdi görüyorum ki gerçekten çevre dostu, yürüyüş alanları olan kültürel, sportif alanları bulunan bir proje hazırladı. Kendisini tebrik ediyorum. şehirlerde güzel stadyumlar, kapalı salonlar olmazsa o şehirler büyük köyler halinde adlandırılıyor. Metropol dediğin, tiyatrosu, spor salonu, kültür salonu olan yerler demektir. Bu tür tesisleri gerek, bakanlıklarımızın desteği, gerek özel idaremizin kaynakları gerekte de böyle belediyelerimizin kaynaklarıyla yapıyoruz. Kentler dönüşümü sağlıyoruz. Bunun mutluluğu içersindeyiz. Bu gün burada Alaşehir Fen Lisesi, Soma Fen Lisesi ve tabi ki Köfteci Ramiz’lerin yaptıracağı Macide- Ramiz Taşkınlar Fen lisesi protokollerini imzalayacağız” dedi.
 
Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci;” bu gün Türk sporu ve Türk gençliği için çok önemli bir hizmeti gerçekleştiriyoruz. Bu hizmet Akhisar’a verilirken, ayrıca Geleceğin milli sporcularının ve Uluslar arasında ülkemize başarılar kazandıracak ve sporcular yetiştirmeleri için bu tesisleri Türk sporuna kazandırtıyoruz. 2012 yılında İstanbul’da 2012 yılında Dünya Atletizm şampiyonasını yapacağız. Şu anda tesislerimiz bitmek üzeredir. 2013 yılında Mersin’de Akdeniz Olimpiyatlarını yapıyoruz. 2014 yılında Dünya kadınlar Basketbol şampiyonasını yapıyoruz. İnşallah o alanlarda madalyalar alırız. 3 Nisan’da Antalya’da dünya görme engelliler olimpiyatı yapılacak. Şu anda yapılan Dünya Görme Engelliler bazında yapılan engelliler adına yapılan organizasyonlardan bir tanesidir, yarın başlıyor, ayın dokuzuna kadar sürsek sürecek. Bizim şu andaki hedefimiz olimpiyatlar.inşallah 2020 yılında  olimpiyatlarda yapacak kapasite” dedi.
Manisa Milletvekili Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç;” Akhisar belediye Başkanımız, iki dönemdir Salih Hızlı, yönetiminde, güzel faydalı, yararlı çalışmalar yapıyor. Başkanımızın ve meclis üyelerimizin tek amacı, Akhisar’ımızda yaşayan dostlarımızı, daha huzurlu, daha mutlu etmek ve Türkiye’nin incisi Akhisar’da herkesin iyi bir hayat sürmesini temin etmek. Bu gün önemli işler yapılıyor. Akhisar’ın hizmetleri büyük bir gayretle yerine getiriliyor. Bu gün de hem kapalı spor salonuyla, hem de stadyumuyla çok önemli bir gelişme yaşanıyor. Bildiğiniz gibi şehir içinde kalan bir stadyum var. 37 dönüm yer Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından belediyeye bırakılacak, belediye de kendisinin bulduğu 57 dönüm bir yerde iki tane muazzam tesis yapacak. Buna benzer takaslarla, belediyelerimiz çok şükür çok önemli statlara kavuştu. 12 bin kişilik Şehir stadı olacak, bu Akhisar sporumuzun da bundan sonra da yapılacak müsabakalarda  UEFA kriterlerine karşılayabilecek düzeyde. Mimarisi de çok güzel ve Arena ismini de vermişsiniz, bunun bir örneği Kayseri’de görünüyor olabilir. Bir örneği de İstanbul’da yapılan ve ismini Arena  denen spor salonu da olabilir. Bu çok güzel seçilmiş inşallah Akhisar’ın güzel bir incisi, güzel bir gerdanlığı gibi faaliyete geçtiği gibi hepimizi çok mutlu edecek. Sporun tüm dallarını da Akhisar’da en iyi şekilde olmasını imkan verecek 2 bin kişilik güzel bir kapalı spor salonuna kavuşacak.belediye böylesine başarılı ve karlı işlere gidiyor. Çünkü elde edeceği 37 dönümlük yerde kent hayatının en önemli anlarını huzur içersinde yaşanabilecek bir güzelliğe dönüştürüyor. Gençlik ve spor Müdürlüğümüzün Genel Müdür Yardımcısı Nuri Demirci ve belediye Başkanı Salih Hızlı’nın beraber atacakları imza ile gerçekleştirerek ilk adımı atmış olacaklar.başarılarla sonuçlanmasını diliyorum. Yapılacak stadyumun 20 milyonluk bir yatırım yapılacak. Bunun karşılığında belediye çok büyük bir rant elde ediyor.  O da Akhisarlının güzel insanlarımızın hakikatten iftihar edeceği güzel bir düzenleme olacak” dedi.
 

 Haberi Paylaş:[Dosyayı İndir]

Akhisar Belediyesi Online İşlemler

Akhisar Belediyesi İlan Panosu

Belediyemiz Hizmetler Başkanımız İlçe Hakkında
Yetki ve Görevler

Personel

Belediye Meclisi

Stratejik Plan

Yayın ve Dökümanlar

Eski Başkanlar

Meclis Kararları

İletişim

İmar

Sağlık & Veteriner Hiz.

Cenaze Hizmetleri

Zabıta

Temizlik Hizmetleri

Başkanın Mesajı

Başkanın Özgeçmişi

Fotoğrafları

Genel Tanıtım

Tarihçe

Ulaşım

Önemli Telefonlar

Nöbetçi Eczaneler

Akhisar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü ©2016                                                                                                           akbel@akhisar.bel.tr  

Web Tasarım
Web Programlama